Cudze chwalicie, swego nie znacie…

W poniedziałek 10 czerwca w starosądeckim „Sokole” odbyła się kolejna debata „Głos ma młodzież”. To już siódme spotkanie organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

W tym roku uczniowie siedmiu szkół mieli do wyboru dwa tematy: Dlaczego Gmina Stary Sącz to okolica z klimatem?, oraz Moja sentymentalna podróż; Stare i Nowe – w jaki sposób zmiany wpływają na wizerunek naszego miasta? Podczas przedstawiania samodzielnie przygotowanych prezentacji, młodzież wcieliła się w rolę przewodników oprowadzających widzów po swojej Małej Ojczyźnie. Każda ze szkół wybrała inną trasę i miejsca, które warto zobaczyć, dlatego widzowie nie mogli się nudzić. Wszyscy uczestnicy konkursu, zabierając publiczność w wirtualną, sentymentalną podróż, udowodnili, że Gmina Stary Sącz to okolica z klimatem. Po przedstawieniu własnych prezentacji, uczniowie zadawali wcześniej przygotowane pytania oraz przedstawili własne propozycje dotyczące rozwoju gminy.

Nagrody za najlepsze wystąpienie – czytniki E-Booków + karty pamięci ufundowane przez burmistrza Jacka Lelka, powędrowały do uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skrudzinie: Pauliny Citak i Dominiki Klag (316 pkt). Na drugim miejscu znalazły się uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu: Anna Olejarz i Marcelina Aleksandrowicz (304 pkt), którym wręczono smartwatche. Trzecie miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu: Piotr Padula i Michał Augustyniak (294 pkt), którzy wygrali smartbandy. Swoim wystąpieniem zachwycili również uczniowie Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy, zabierając zgromadzonych w niezapomnianą podróż szlakiem rowerowym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, pomysłowości i zdolności krasomówczych!

Skip to content