Bezpieczne wakacje 2019

Burmistrz Starego Sącza przy współpracy z Komendantem Komisariatu Policji w Starym Sączu zorganizowali spotkanie profilaktyczne z uczniami II i III klas szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2019”. Dzieci same mogą zadbać o własne bezpieczeństwo

Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2019 r. od godz. 9.00, w Domu Parafialnym przy ul. Mickiewicza 1 w Starym Sączu.

Po dziesięciu miesiącach pracy nadchodzi oczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Uczniowie czują swobodę i cieszą się, że mają ponad dwa miesiące na odpoczynek i wspaniałą letnią zabawę – często do późnych godzin nocnych. Niestety nie wszystkie miejsca, są bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu. Rodzice nie zawsze są w stanie skontrolować jak poza domem ich pociechy korzystają z wolnego czasu. Dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć, uświadamiając dzieci o grożących im niebezpieczeństwach.

 Podstawowym celem zadania jest nauczenie dzieci, by same mogły i umiały zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania poruszono najważniejsze i najczęściej występujące zagrożenia bezpieczeństwa uczestników letniego wypoczynku mogące wystąpić, podczas zabaw nad wodą, w lesie, w górach. Omówiono również zagrożenia bezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedniego poruszania się po drogach publicznych, czy przejazdach kolejowych.

Spotkanie otworzył zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, a tematy zagrożeń z którymi możemy się spotkać podczas letniego wypoczynku omawiali przedstawiciele Komisariatu Policji w Starym Sączu, Grupy Krynickiej GOPR, Nowosądeckiego WOPR, Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Straży Ochrony Kolei w Nowym Sączu.

Skip to content