“Za zasługi dla Miasta Dunakeszi”

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Starym Sączu delegacja miasta partnerskiego Dunakeszi wręczyła burmistrzowi Jackowi Lelkowi “Medal z zasługi dla miasta Dunakeszi”.

Wyróżnienie to przyznano już 14 marca tego roku na uroczystej sesji w Dunakeszi w Centrum Kultury im. Attili Józsefa, upamiętniającej rocznicę rewolucji i walki o wolność w latach 1848-49.

– To dla nas bardzo ważne wydarzenie każdego roku – mówił Diossi Csaba burmistrz Dunakeszi. – Chcemy uszanowac pracę na rzecz naszego miasta i podziękować. Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie i młodym ludziom bardzo trudno jest znaleźć punkt odniesienia. Dzięki nagrodzie miasta pokazujemy, kto jest wzorem do naśladowania, a dzięki burmstrzowi Jackowi Lelkowi nasza przyjaźń i żywe partnerstwo przetrwało 15 lat. Dziękujemy za to, że zawsze podtrzymujecie program wymiany i promujecie kulturę węgierską w waszym mieście!

Na sesji przypomniano wiele aspektów współpracy przede wszystkim wymianę młodzieży, udział delegacji partnerskich miast w wydarzeniach kulturalnych, rocznicowych i sportowych.

Skip to content