Małżeństwa z długoletnim stażem otrzymały medale od Prezydenta RP

Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego świętowały pary z gminy Stary Sącz. Uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP z okazji jubileuszu złotych godów odbyła się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a medale małżeństwom na ręce dostojnych jubilatów przekazał Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza. Podniosłą uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą odprawił ks. proboszcz Marek Tabor.

Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa na dzisiejszej uroczystości jubileuszowej – rozpoczęła uroczystość Alfreda Wastag, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu. – Witam wszystkich zaproszonych gości, a szczególnie Was drodzy małżonkowie obchodzący jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Od czasu, gdy związaliście się węzłem małżeńskim ślubując sobie wzajemnie miłość wierność i szacunek, minęło już wiele lat. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu przeciwności losu. Prze lata małżeństwa zmieniał się otaczający Was świat, nastawały nowe rządy, przemijały ustroje polityczne a Państwo nadal jesteście razem. W małżeństwie przeżyliście wiele radosnych, szczęśliwych i pięknych dni, choć z pewnością nie brakowało i chwil smutnych, problemów i trosk, którym wspólnie stawialiście czoła, ale wszystkie te przeżycia z biegiem lat wiązały Was jeszcze bardziej. Dzisiaj dzielicie się tą mądrością i doświadczeniem. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa, wśród którego żyjecie. Za trud i poświęcenie z pewnością są Wam dziś wdzięczne Wasze dzieci, a Burmistrz Starego Sącza w dowód uznania wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń państwowych: “Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa: Kinga i Tadeusz Adamczyk, Marcjanna i Zbigniew Bodziony, Maria i Jan Czerpak, Teresa i Michał Drożdż, Stanisława i Stanisław Gabryś, Maria i Karol Hopek, Adam i Maria Janik, Krystyna i Władysław Kania, Zofia i Kazimierz Kapuła, Tomasz i Kazimiera Kmietowicz, Julian i Władysława Kotas, Antoni i Stanisława Krzak, Jan i Elżbieta Lizoń, Jan i Kazimiera Łatka, Kazimierz i Maria Mikulec, Włodzimierz i Krystyna Miłek, Genowefa i Franciszek Mordarski, Franciszek i Kazimiera Obrzud, Zofia i Stanisław Ogorzały, Teresa i Józef Olchawa, Mieczysław i Maria Plata, Władysław i Maria Plata, Stanisława i Alojzy Plewa, Helena i Jan Rusnarczyk, Barbara i Józef Smyda, Halina i Stanisław Sułkowscy, Bronisława i Władysław Tokarczyk, Maria i Franciszek Tokarczyk, Marta i Władysław Trzcińscy, Jan i Janina Turek, Jan i Helena Waligóra, Irena i Stanisław Waligóra, Barbara i Józef Witowscy, Maria i Józef Wojsław, Jan i Maria Zaremba.

Ciepłych słów nie szczędził Jubilatom burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu – To piękna okazja, żeby złożyć Państwu gratulacje – mówił burmistrz Jacek Lelek –medale kojarzą nam się ze sportowcami, jednak jestem przekonany, że żaden sportowiec nie pracował na swój medal tak długo jak Wy. Na ten medal pracuje się 100 lat. 50 lat pracuje żona i 50 lat pracuje mąż. Ten dzień to dowód na to jak ważna dla narodu jest rodzina i środowisko w którym na świat przyszły Wasze dzieci, wnuki a nawet i prawnuki. Jestem przekonany, że miłość z każdym dniem może wzrastać. Życzę Państwu tej niegasnącej miłości.

fot. Aneta Mamala/starosadeckie.info

Skip to content