Gmina Stary Sącz i Spółdzielnia Socjalna Sekret Smaku laureatami konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2022!

Laureatów poznaliśmy w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Konkurs objął swoim patronatem Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Kapituła wyróżniła Gminę Stary Sącz w kategorii Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej – za szerokie włączenie organizacji pozarządowych w działania mające na celu budowę społecznie odpowiedzialnego terytorium poprzez utworzenie spółdzielni socjalnej Sekret Smaku. Nasza spółdzielnia również została wyrózniona w kategorii Debiut Roku.

Jak to mówią sukces rodzi się w bólach, ale wierzymy, że ciężką pracą, zaangażowaniem ale przede wszystkim wielką pasją do gastronomii jesteśmy w stanie osiągnąć wiele – mówi Joanna Mikulska szefowa spółdzielni. – Nasz sekret i wielka moc to ludzie, którzy na co dzień tworzą spółdzielnię. Nagrodę przekażemy na dalszy rozwój spółdzielni.

Założycielami Spółdzielni Socjalnej Sekret Smaku jest Gmina Stary Sącz i Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu”. Sekret Smaku na co dzień zajmuje się żywieniem dzieci w szkołach i przedszkolach na terenie gminy. Świeże i smaczne obiady, inspirowane typowo rodzinnymi posiłkami dowożone są do szkół oraz sprzedawane w formie abonamentu. Z bogatej oferty cateringu może skorzystać każdy.

Ideą wydarzenia jest kreowanie dobrego klimatu wokół sektora ekonomii społecznej oraz budowanie prestiżu przedsiębiorstw społecznych. W plebiscycie są nagradzane firmy, które dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych. Jako samorząd województwa dostrzegamy je i z radością je nagradzamy – mówił podczas wydarzenia, które odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, wicemarszałek Łukasz Smółka, Przewodniczący Kapituły Decyzyjnej Konkursu.

Organizacja konkursu nie byłaby możliwa bez zaangażowania wrażliwych i aktywnie działających na rzecz rozwoju ekonomii społecznej Partnerów Strategicznych: Małopolskich Parków Przemysłowych Sp. z o.o. – sponsora nagrody głównej oraz firm: Banku Gospodarstwa Krajowego, Tauron, Airport Kraków – Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o., Kopalni Soli “Wieliczka” S.A. oraz Spółce Koleje Małopolskie Sp. z o.o. oraz Związekowi Lustracyjnemu Spółdzielni.

Skip to content