Sądecczyzna – wspólna sprawa. Wyjątkowa, nieodkryta, warta promocji.

Wczoraj podczas I edycji Conference & Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości w Belmonte Hotel Krynica-Zdrój Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza oraz Tomasz Michałowski prezes Stowarzyszenie Dla Miasta (Nowy Sącz) i Konrad Rogoziński wydawca magazynu Odkryj Beskid Sądecki i Sądecczyznę podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy wspólnej promocji Sądecczyzny i Gminy Stary Sącz. Oznacza to mocne i bezpłatne wsparcie promocyjnych działań naszej gminy.

Organizatorzy konferencji do współpracy namówili kilkanaście sądeckich samorządów. List intencyjny to wyraz woli współpracy z zakresie promocji Sądecczyzny, w szczególności wspierania rozwoju i integrowania rynku turystycznego na Sądecczyźnie, promocja krajowa i międzynarodowa powiatu nowosądeckiego jako miejsca bardzo atrakcyjnego turystycznie, informowanie o jego atrakcjach, ciekawych obiektach, produktach turystycznych czy wydarzeniach. W liście jest również mowa inicjowaniu tworzenia i rozwoju produktów turystycznych, czy podnoszenia kwalifikacji osób związanych z branżą turystyczną.

Od dawna stoję na stanowisku, że Sądecczyzna musi się promować wspólnie – zaznacza burmistrz Jacek Lelek. – A mamy co promować, bo mieszkamy w wyjątkowym miejscu – wyjątkowym przyrodniczo, kulturowo, historycznie. Dodatkowo oferta dla turystów i gości jest coraz większa. Gmina Stary Sącz przez ostatnie lata mocno zainwestowała w atrakcje i mam nadzieję dołożyła sporą cegiełkę do tego rozwoju turystycznego całego regionu. Konferencja, której zadaniem ma być integrowanie różnych środowisk związanych z turystyką w celu promocji Sądecczyzny to cenna inicjatywa, której bardzo kibicuję.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną odsłonę konferencji na czerwiec przyszłego roku. O I edycji turystycznego spotkania pod Górą Parkową więcej napiszemy wkrótce.

Co daje gminie podpisanie listu intencyjnego? Stowarzyszenie dla Miasta i wydawca Odkryj Beskid Sądecki będą wspierać naszą gminę przez:

  • udostępnienie darmowego dostępu do pakietu z banku zdjęć promocyjnych
  • zapewnienie bezpłatnych warsztatów i szkoleń z zakresu marketingu miejsc i turystyki podczas organizowanych przez ww. podmioty szkolenia i kursy
  • wykonanie dla gminy spaceru wirtualnego w wersji standard
  • wykonanie dla gminy bezpłatnej prezentacji w oparciu i spacer wirtualny, galerię fotografii i część tekstową w ramach nowego serwisu będącego największym przewodnikiem po Sądecczyźnie on-line czyli www.odkryjbeskid.pl i serwisu malopolska360.pl
  • publikację bezpłatnego artykułu promocyjnego gminy w magazynie Odkryj Beskid Sądecki w wersji standard
  • bezpłatny udział pracowników gminy w organizowanych przez przez Stowarzyszenie dla Miasta i Odkryj Beskid Sądecki
    Strony zadeklarowały również wzajemne wsparcie w działaniach promocyjnych Sądecczyzny, wspólne promowanie wiedzy na temat turystyki, promocji w lokalnej społeczności i dołożenie starań zmierzających do wzrostu kompetencji i podnoszenia kwalifikacji osób odpowiedzialnych za promocję, marketing i turystykę w gminie.
Skip to content