Inwestycja na pokolenia

Przedszkole w Moszczenicy Niżnej uroczyście otwarte – był polonez, pasowanie na przedszkolaka i uroczy program artystyczny w wykonaniu najmłodszych.

Nie minęły cztery lata i po sali gimnastycznej przy szkole podstawowej znów oddajemy nową inwestycję w Moszczenicy Niżnej – przypomniał burmistrz Jacek Lelek. – Cieszę się, że możemy zadbać o odpowiednie warunki do rozwoju dla najmłodszych. To inwestycja na pokolenia, z której będą korzystać mieszkańcy Moszczenicy, ale oczywiście nie tylko. Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tej projekt.

Dzieci przygotowały z tej okazji specjalny występ dla gości, który rozpoczął uroczysty polonez. Nie zabrakło władz na czele z burmistrzem Jackiem Lelkiem, wiceburmistrzem Kazimierzem Gizickim, Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisławem Pasoniem a także dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo-Administracyjnej Szkół Barbary Porębskiej, Wioletty Derymackiej prezes Stowarzyszenia Brama Beskidu (które prowadzi przedszkole), a także radnych rady miejskiej: wiceprzewodniczącego rady Sławomira Szczepaniaka, Julii Dziedzic i Władysława Florka.

Przedszkole o powierzchni 350 m2 powstało tuż obok boiska sportowego Glinik i starego budynku przedszkola. W tym momencie do przedszkola chodzi 36 dzieci. Obiekt w Moszczenicy kosztował 2,14 mln zł, z czego 1,4 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Skip to content