Minister sportu na Sądecczyźnie: rozmowy o inwestycjach sportowych i wyróżnienia dla osob zaangażowanych w sport i turystykę

W niedawno oddanej do użytku hali sportowej w Marcinkowicach Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się z samorządowcami, a także środowiskami sportowymi i turystycznymi z Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie miało charakter konsultacyjno-noworoczny. Rozmawiano o planach na przyszłość i nagrodzono osoby zasłużone dla sportu i turystyki na Sądecczyźnie.

Gospodarzem spotkania był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Obecny był na nim również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, posłowie Jan Duda i Patryk Wicher, radni wojewódzcy, radni powiatowi, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, przewodniczący rad gmin i przedstawiciele służb mundurowych. Nie zabrakło burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, Kazimierza Gizickiego i przewodniczącego Rady Miejskiej w Starym Sączu Andrzeja Stawiarskiego.

– Ministerstwo sportu wspiera projekty samorządowe i bardzo się cieszę, że w tym regionie jest tak wiele pomysłów dotyczących budowy infrastruktury sportowej – mówił minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. – Jesteśmy na etapie planowania programu, który będzie poświęcony rozwojowi sportów saneczkowych. Będzie to postępowanie konkursowe i samorządy takie jak Powiat Nowosądecki będą mogły przystąpić do konkursu. Planujemy wybudowanie trzech torów kompozytowych w Polsce, które dadzą możliwość prowadzenia profesjonalnych treningów.

– Budżet Ministerstwa Sportu został bardzo mocno zwiększony – mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy. – Z kolejnych inwestycji korzystają nie tylko mieszkańcy regionu, ale również turyści. To bardzo dobry kierunek rozwoju Powiatu Nowosądeckiego.

Podczas spotkania, minister odznaczył kilkanaście osób, w tym sporą grupę związanych z Gminą Stary Sącz. Brązową Odznakę Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu” otrzymał trener siatkarek Popradu Stary Sącz Janusz Pasiut, Srebrną Odznakę Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu” otrzymał prezes Barciczanki i szef Nowosądeckiej Izby Turystycznej Paweł Cieślicki, Złote Odznaki Ministra Sportu i Turystyki otrzymali: pomysłodawca i organizator Turnieju Sokolika Tomasz Popiela i Tadeusz Szewczyk prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Turystyki”otrzymali: burmistrz Jacek Lelek, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki i Mariusz Borkowski.

Przede wszystkim gratuluję odznaczonym, bardzo miło znaleźć się w tak doborowym gronie – komentuje burmistrz Jacek Lelek. – Na pewno jestem zaskoczony wyróżnieniem, ale z drugiej strony tych inwestycji i inicjatyw związanych ze sportem było przez ostatnie lata i jest w Gminie Stary Sącz cała masa.

Sale gimnastyczne, hala sportowa, przyszkolne boiska, ścieżki trasy rowerowe, trasy biegowe, Leśne Molo, Bobrowisko, platforma widokowa na Woli Kroguleckiej, modernizacja boiska Sokoła Stary Sącz, budynek klubowy Barciczanki, pumptruck i skatepark, wspieranie imprez biegowych (Nocny Bieg Św. Kingi, Bieg o Puchar Miejskiej Góry), rowerowych (Małopolski Wyścig Górski, Wyścig Tomasza Marczyńskiego, Wyścig Olimpijczyków) i piłkarskich (Turniej Sokolika), czy wreszccie bogaty program kulturalny (koncerty, festiwale, wernisaże) ściągający gości i turystów do Gminy Stary Sącz – to wszystko wpisuje się w strategię coraz atrakcyjniejszego dla mieszkańców i gości naszego samorządu.

Cieszę się, że te wszystkie działania i nasza konsekwencja została dostrzeżona – podsumowuje burmistrz. – Wierzę, że ten proces będzie trwał i to nie koniec inwestycji w turystykę na Sądecczyźnie i w komfort życia starosądeczan.

Źródło: własne/Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Skip to content