“Lodówka dobra” w Starym Sączu

W sobotę, 1 kwietnia 2023 r. Fundacja Force Fit otworzyła w Starym Sączu punkt żywieniowy w formie „Lodówki – Czynimy dobro”.

Masz w domu nadwyżki żywności? Przynieś je do „Lodówki – Czynimy dobro”. Lodówka stoi na Rynku Maślanym w Starym Sączu obok kantoru. Żywność się nie zmarnuje, bo poczęstuje się nią ktoś, kogo być może akurat nie stać na posiłek. „Lodówka – Czynimy dobro” to miejsce, do którego każdy może przynieść dobre jedzenie i każdy może tym jedzeniem się poczęstować. 

Lodówka jest odpowiedzią na problem marnowania żywności, a także wsparciem dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Najczęściej do kosza trafia żywność z krótkim terminem ważności do spożycia. Czasami zostaje zbyt dużo jedzenia po rodzinnym spotkaniu lub zakupione produkty nie trafiają w nasz smak. Z tego powodu zamiast wyrzucać wciąż dobre produkty, możemy je przekazać potrzebującym.

Lodówka jest otwarta siedem dni w tygodniu. Przynosić można do niej produkty przed upływem terminu ważności. Żywność przyrządzona w domu powinna być opisywana – konieczne informacje to: nazwa potrawy, data jej przygotowania i skład. W przypadku pozostawiania jedzenia w lodówkach obowiązuje podstawowa zasada: Dzielimy się produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. W lodówce możemy zostawić warzywa, owoce, ciasta, chleb w opakowaniu, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy za dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać (z czego się składają i kiedy zostały przygotowane).

Nie zostawiamy natomiast: surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu.


Akcję charytatywną „Lodówka – Czynimy dobro” zorganizowała i prowadzi Fundacja ForceFit przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

Zachęcamy restauratorów, sprzedawców i przedsiębiorców i wszystkich ludzi dobrej woli do kontaktu fundacją. Razem możemy oszczędzić masę jedzenia i nakarmić ubogich.

Kontakt: Fundacja ForceFit, Stary Sącz, ul. Kazimierza Wielkiego 12. Tel. 516032728 i 697789737.

Źródło: Fundacja ForceFit

Skip to content