Posprzątali dla klimatu

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z gminy Stary Sącz przeprowadziły akcję sprzątania wybranych miejsc Starego Sącza. Pod lupą znalazły się: Miejska Góra, Bobrowisko i Park Miejski oraz to co, znaleźli po drodze.

Akcja rozpoczęła się w sobotę o g. 8.00 w OSP w Starym Sączu, gdy drużyny stawiły się w remizie, a Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza powitał uczestników, pochwalił inicjatywę i życzył dzieciom i młodzieży owocnego sprzątania. Aby rozbudzić i zmotywować uczestników – przed sprzątaniem odbył się pokaz iluzji, potem lekcja o tym, po co nam segregacja i recykling odpadów i dlaczego są ważne dla klimatu ( (przeprowadzona przez Joannę Jasnos – doradcę ds. klimatu i środowiska w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu). Potem uformowało się 6 zespołów, które ruszyły do boju. Akcja odbyła się sprawnie i szybko, a zebrane odpady zostały przetransportowane w odpowiednie miejsce. Po powrocie do remizy czekały na uczestników kiełbaski, napoje i przekąski, aby nabrać sił do konkursów! W pierwszej kolejności odbył się konkurs pod hasłem “Moda z recyklingu” (pomysł Magdaleny Sznajder radnej Rady Miejskiej w Starym Sączu). Kreatywność, humor i zaangażowanie sięgnęły zenitu! Jury po naradzie wyłoniło zwycięzców i przyznało nagrody! Ostatnim punktem był quiz kahoot! z wiedzy o gospodarce odpadami – zacięta rywalizacja, skupienie na twarzach i walka do ostatniego pytania i …. tutaj nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał upominek.

Wydarzenie odbyło się w wyniku współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Gminą Stary Sącz oraz OSP Stary Sącz w ramach realizacji projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA/LIFE 19 /PL/000005) sfinansowanego z programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcję wsparli również: Cukiernia Raj, Teatr Lalek Bajka, ELKRAF, PMP Style, SAM-CHEM, Zarząd Osiedla Północ, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Magia Rozrywki Marcin Groń, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, JM Bike, VeloWoj, ZCB Cerkon.

Skip to content