Franciszka Grońska skończyła 100 lat

Życzenia kolejnych lat w zdrowiu i radości popłynęły m.in. od członków rodziny a także przedstawicieli instytucji samorządowych i rządowych. Życzenia złożyli wiceburmistrz Kazimierz Gizicki i  Alfreda Wastag, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu.

Okolicznościowe listy przysłali Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Pani Franciszka urodziła się 6 sierpnia 1919 roku w Brzynie (gmina Łącko).  W 1939 roku zamieszkała w Starym Sączu,a rok później wyszła za mąż za Stanisława Grońskiego. Wychowywała 4 dzieci i pracowała w Szkole Podstawowej jako kucharka. Dziś pani Franciszka ma siedmioro wnuków, dziewięcioro prawnuków i troje praprawnuków. Z okazji jej setnych urodzin w odwiedziny przyjechali przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pani Agata Michalik zastępca dyrektora ZUS oddział w Nowym Sączu i pani Barbara Waksmundzka zastępca naczelnika wydziału świadczeń emerytalno- rentowych wręczyły list gratulacyjny oraz honorowe świadczenie pieniężne.