Lachy i Górale w hołdzie Janowi Pawłowi II

14 kwietnia 2023 roku w Starym Sączu zespoły regionalne Ziemi Sądeckiej spotkały się, aby wspólnie przypomnieć dziedzictwo Jana Pawła II i złożyć mu hołd. Zespoły w strojach ludowych grali i śpiewali te same utwory, które 24 lata temu wybrzmiały na starosądeckich błoniach.

Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka i jego zastępcy Kazimierza Gizickiego, a głównym punktem uroczystości był „Apel w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II”, który odczytał wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek. – Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

To wołanie o pamięć, które nie jest potrzebne Janowi Pawłowi II, ale nam – dodawał burmistrz Jacek Lelek. – Ktoś chce pisać historie na nowo i mieszać w głowach młodemu pokoleniu. Musimy pamiętać ile zawdzięczamy Janowi Pawłowi II.

Po uroczystości w rynku kolorowy korowód przemaszerował do klasztornego kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św.

Na starosądeckim Rynku pojawili się: Zespół Regionalny JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej, Zespół Regionalny DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza, Zespół Regionalny PRZYSZOWIANIE z Przyszowej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PODEGRODZIE z Podegrodzia, Zespół Regionalny NISKOWIOKI z Niskowej, Zespół Regionalny BRZEŹNIOKI z Brzeznej, Zespół JANCZOWIOKI z Janczowej, Zespół Regionalny POGRANICZE, Zespół Pieśni i Tańca IWKOWIANIE z Iwkowej, Zespół Regionalny ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy, Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju, Zespół Regionalny Nwojowiacy z Nawojowej, Zespół Regionalny Siennioki z Siennej oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza.

Fot. starosadeckie.info

Skip to content