Stary Sącz uczcił 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W Starym Sączu uroczystości rozpoczęły się na płycie starosądeckiego rynku. Przy dźwiękach hymnu państwowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę.

W kościele św. Elżbiety odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. W uroczystościach wzięli udział samorządowcy z burmistrzem Jackiem Lelkiem na czele, poczty sztandarowe szkół z miasta i gminy Stary Sącz, harcerze, strażacy, leśnicy, mieszkańcy.

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 232 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany.

fot. Aneta Mamala/starosadeckie.info