Burmistrz Starego Sącza odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

25 maja 2023 Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu terytorialnego został odznaczony Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda.

Wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim.

Dziękował również samorządowcom, którzy działają w powołanej przez niego Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego. – Dzięki Państwa obecności, kontaktom, doświadczeniu możemy wysłuchać głosów płynących ze środowiska samorządowego. Dzięki temu możemy w Kancelarii Prezydenta pracować nad różnego rodzaju potrzebnymi rozwiązaniami legislacyjnymi – zaznaczył.

Wyraził też wdzięczność wszystkim przedstawicielom samorządu, którzy pozostają w kontakcie z nim i jego współpracownikami, przekazując swoje spostrzeżenia. – Nie mam żadnych wątpliwości, że służy to dziełu poprawiania Rzeczypospolitej, tego co można zrobić więcej, tego co może działać lepiej, tego co powinno być w naszym kraju zmieniane – mówił Andrzej Duda.

Przypomnijmy tylko, że Jacek Lelek w latach 2003–2007 piastował stanowisko zastępcy burmistrza Starego Sącza. Po przerwie w latach 2007-2010 wrócił do samorządu i został radnym Rady Miejskiej w Starym Sączu – przewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego (do 2011). 22 stycznia 2012 roku został wybrany na Burmistrza Starego Sącza (82,69% i 5379 głosów) w przedterminowych wyborach, po tym, jak burmistrz Marian Cycoń uzyskał mandat poselski. Zaprzysiężony 30 stycznia 2012 r. Wcześniej decyzją Premiera RP pełnił obowiązki burmistrza. W 2014 r. po wyborach samorządowych ponownie został burmistrzem z 73,40% poparciem zdobywając 6504 głosy. W 2018 r. powtórzył wyborczy sukces i znów został wybrany w pierwszej turze. Otrzymał wówczas 6751 głosów i 69,70% poparcia. W wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Gminne Porozumienie Wyborcze.

Foto: Kancelaria Prezydenta RP/UM w Starym Sączu.

Skip to content