750 lat PRZYSIETNICY

Główne obchody Jubileuszu 750-lecia Przysietnicy będą zorganizowane  24 i 25 czerwca 2023 roku. W ramach uroczystości odbędzie się Msza święta koncelebrowana przez Biskupa  Ordynariusza Andrzeja Jeża. Po Mszy św. nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Bibliotece oraz otwarcie wystawy starych fotografii mieszkańców Przysietnicy.  O godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka oraz widowisko artystyczne Przysietnickie Sobótki.

W niedzielę zaplanowano festyn rodzinny, występy zespołów regionalnych, takich jak ; Starosądeczanie, Mszalniczanie, Bystro Kicora, a wieczorem  gość specjalny Mateusz Mijal z zespołem.

Patronat honorowy obchodów jubileuszu przyjął Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Tadeusz Duda Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego i Jacek Lelek burmistrz Starego Sącza.