Heboj na Przehybę

24 czerwca 2023 roku po raz piąty amatorzy kolarstwa rywalizować będą o Puchar Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka w oryginalnym, szosowym uphillu na szczyt Przehyby.

Heboj na Przehybę to wyjątkowe zawody kolarskie, które w tym roku zorganizowane zostaną po raz piąty. Udział w zawodach zapowiada się emocjonująco, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że do zdobycia jest Puchar Burmistrza Starego Sącza, Jacka Lelka!


Zawody odbędą się 24 czerwca 2023 roku. Start tradycyjnie wyznaczono w Gołkowicach Górnych, a metę – na szczycie Przehyby. Oba miejsca dzieli ponad 12 kilometrów drogi i… 800 metrów różnicy wzniesień. To trasa, którą każdy kolarz powinien pokonać przynajmniej raz w życiu!
To jedno z najtrudniejszych amatorskich wydarzeń rowerowych w kalendarzu. Udział w nich wymaga od uczestników zarówno odpowiedniego przygotowania fizycznego, jak i psychicznego. 
Startujących w wyścigu czeka trudne, ale fascynujące wyzwanie.

Trasa biegnie początkowo po wyłączonych z ruchu drogach Gminy Stary Sącz, a po wjeździe na teren nadleśnictwa – piękną trasą wśród drzew i potoków, a kończy się zapierającymi dech w piersiach widokami ze szczytu Przehyby.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek. Organizacja zawodów jest możliwa dzięki jego wsparciu, pomocy lokalnego samorządu, instytucji miejskich, Nadleśnictw Stary Sącz i Krościenko, wyjątkowych sklepów rowerowych Tomar i pozostałych sponsorów.
Zapisy na stronie https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=890

Skip to content