Bezpieczne wakacje 2023

Burmistrz Starego Sącza przy współpracy z szeregiem instytucji publicznych zorganizował spotkanie profilaktyczne z uczniami VI  klas szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2023″.

Spotkanie odbyło się  14 czerwca 2023 r. w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Ze względu na dużą liczbę uczestników spotkanie odbyło się w dwóch odsłonach o godz. 8.30 oraz 10.30.

„Bezpieczne wakacje 2023” są kolejnym tego typu wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, realizowanym przez Burmistrza Starego Sącza przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Nowym  Sączu, Komisariatem Policji w Starym Sączu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu oraz Grupą Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Pana Patryka Wichra – Posła na Sejm RP oraz Starosty Nowosądeckiego – Pana Marka Kwiatkowskiego.

Spotkanie stało się możliwe dzięki hojności takich instytucji jak: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego
w Nowym Sączu, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Łącki Bank Spółdzielczy oddział w Starym Sączu oraz apteki z terenu gminy, które przekazały gadżety i materiały związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem i pierwsza pomocą przedmedyczną.

            Wydarzenie było zaadresowane do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz, a traktowało o zagrożeniach oraz związanych z nimi sposobach reagowania w różnych sytuacjach kryzysowych, z jakimi spotkać się można podczas wakacyjnego wypoczynku.

            Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komisariatu Policji w Starym Sączu –  mł. asp. Radosław Koział oraz st. asp. Marek Duda wprowadzili młodzież  w zagadnienia związane z osobowością prawną osób małoletnich oraz ich odpowiedzialnością w świetle prawa a młodzi ratownicy z LO w Starym Sączu pod kierownictwem Pani Anety Mamali oraz Pani Małgorzaty Doruli  przeprowadzili zajęcia z praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Na koniec spotkania na ręce wychowawców klas VI przekazane zostały przygotowane upominki, zawierające między innymi materiały niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy, odblaski zapewniające widoczność podczas poruszania się w ruchu drogowym oraz inne gadżety związane z bezpiecznymi wakacjami 2023. W spotkaniu uczestniczyło około 250 uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz.

PATRONAT HONOROWY – MAREK KWIATKOWSKI STAROSTA NOWOSĄDECKI

Skip to content