Za półtora roku pospacerujemy w koronach drzew na Miejskiej Górze

Nową atrakcję turystyczną regionu wybuduje firma Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza. Umowę podpisano dzisiaj.

Dzisiaj burmistrz Jacek Lelek w obecności pani skarbnik Bogumiły Klimczak i zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego podpisał umowę z firm  Budownictwo Mosty Drogi BMD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo reprezentował prezes Paweł Nowak.

Kilka dni wcześniej na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Starego Sącza radni zdecydowali o przesunięciu w budżecie ponad 1,2 mln złotych na tę inwestycję. Stary Sącz miał już wcześniej zapewnione dofinansowanie na budowę ścieżki w koronach drzew na Miejskiej Górze. Ile? Prawie1 000 000 Euro ! Na złotówki to ponad 4,2 mln zł i jest to 85 % inwestycji. To wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Nasz słowacki partner zagospodaruje turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie. Po przetargu okazał się, że wpłynęła tylko jedna oferta z ceną o około 1,2 mln zł wyższą niż dofinansowanie i wkład własny jaki zabezpieczyła gmina. Decyzja należała do rady i ta dała zielone światło dla inwestycji.

Wierzę, że jest to projekt rozwojowy, przyszłościowy i przyczyni się do prestiżu i zainteresowania turystycznego naszym miastem – wyjaśniał burmistrz Jacek Lelek. – Jest to projekt partnerski, więc nasza rezygnacja uniemożliwi realizację projektu bliźniaczego po stronie słowackie. Nasza ścieżka w koronach drzew to uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej. Przez to żyje się lepiej mieszkańcom i przez to inni chcą się osiedlać na naszym terenie. Czy ta inwestycja jest droga? Oczywiście, że tak, ale za około 1,8 mln będziemy mieć coś co jest warte 6 mln. Nie łudźmy się, że zawsze będzie szansa żeby z takich pieniędzy skorzystać.

Burmistrz zapewniał mieszkańców, że nie spowoduje to żadnego spowolnienia prac związanego z kanalizacją.

Mówię to do wszystkich mieszkańców Starego Sącza, Mostek, Gołkowic, Moszczenicy Wyżnej czy Niżnej – dodawał burmistrz. – Ta decyzja Rady Miejskiej o przesunięciu środków w najmniejszym stopniu nie wpłynie na ograniczenie prac związanych z budową kanalizacji.  Wszystko to co podjęliśmy, wszystkie te zadania są i będą realizowane. Nie będzie przesunięć w harmonogramach. 

Skip to content