Zróbmy wynik – kampania wspierająca edukację młodzieży

Fundacja Miasto proponuje gminom i powiatom włączenie się w kampanię wspierającą edukację młodzieży w postaci kursów przygotowujących uczniów do najważniejszych egzaminów – ósmoklasisty i egzaminu maturalnego. Kursy są realizowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki i prowadzone przez nauczycieli – laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. Partnerem merytorycznym jest Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego.

W pilotażowym roku szkolnym 2022/2023 do projektu przystąpiło prawie 90 gmin i 12 powiatów. Fundacja Miasto wynegocjowała atrakcyjne opusty dla mieszkańców JST. Mieszkańcy miast członkowskich Związku Miast Polskich otrzymają 75% zniżki od ceny podstawowej kursu. Cena za kurs wyniesie zatem 300 zł przy cenie podstawowej za kurs 1200 zł. Mieszkańcy powiatów, miast i gmin spoza ZMP również mogą liczyć na opusty pomiędzy 65%-70% wartości kursu. Samorząd otrzyma ulgę dla swoich mieszkańców po podpisaniu porozumienia z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego i poinformowaniu o kursach swoich mieszkańców. Nabywcą są bezpośrednio mieszkańcy – młodzież i rodzice.

Dla miast i powiatów przygotowaliśmy również możliwość:

1. otrzymania bezpłatnych, pełnowartościowych kursów dla najbardziej potrzebujących uczniów (dzieci z ośrodków wychowawczych, uczniowie objęci pieczą zastępczą instytucjonalną i rodzinną). Po podpisaniu porozumienia przekażemy Państwu darmowe kody zgodnie z zapotrzebowaniem samorządu;
  2. zakupu kursów bezpośrednio przez samorząd dla wybranej grupy uczniów z dodatkowym opustem 60%;
  3. zakupu kursów bezpośrednio przez samorząd dla wszystkich uczniów z dodatkowym opustem 80%;

Bezkosztowe włączenie się w kampanię informacyjną skierowaną do uczniów klas ósmych i/lub maturzystów i zaoferowanie swoim mieszkańcom kursów z wysokim opustem, wymaga podpisania porozumienia pomiędzy samorządem, Fundacją Miasto i Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego. Wówczas na stronie internetowej kursów lecturusjunior.pl zostanie uruchomiona ulga dla mieszkańców danego samorządu (w praktyce po podaniu kodu pocztowego nabywca uzyskuje stosowną ulgę). Fundacja Miasto udzieli także samorządom pełnego wsparcia w kampanii informacyjnej, tj. przygotuje plakaty, grafiki i teksty do publikacji.

Kursy przygotowujące uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej i matury z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego startują 6 listopada br. Składają się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) i są prowadzone w formule online (1x w tygodniu).  Lekcje odbywają się na platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji. Uczniowie mają do wyboru 3 przedmioty egzaminacyjne. Podczas zajęć zostaną omówione kluczowe zagadnienia egzaminacyjne, a uczniowie poznają strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.