Miejska Góra w Starym Sączu zdobyta przez biegaczy.

W Starym Sączu 3 września 2023 odbył się VI Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Zawodnicy nie zawiedli pomimo kapryśnej pogody. Na starcie zjawili się mali- trzech kategoriach wiekowych i nieco starsi, którzy rywalizowali na dwóch trasach. Jedna 5,5 km a druga 16 km. W szranki stanęli także miłośnicy nordic walkingu.

– Ogromnie się cieszę, że Stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz po raz kolejny przygotowało taką ofertę dla miłośników biegania. Coraz więcej starosądeczan spędza czas wolny biegając. Imprezy biegowe organizowane w Starym Sączu doceniają goście zarówno z kraju, jak i zagranicymówił burmistrz Jacek Lelek –Cieszę się, że nasza Miejska Góra tak bardzo się rozwija i znajduje zainteresowanie. Gratuluję Organizatorom tej imprezy. Gratuluję radnym Julii Dziedzic i Sławomirowi Szczepaniakowi. Zauważcie, że zrobili wszystko, żeby impreza się udała. Nawet przestało padać. Wszystkim życzę fantastycznych wyników.

Organizatorami IV edycji Biegu i Marszu było Stowarzyszenie AKTYWNY STARY SĄCZ Julii Dziedzic i Sławomira Szczepaniaka.

W organizacji całego biegu pomogli wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Pomagali w depozycie, przy wydawaniu posiłków i napojów a także przy obsłudze mety i dekoracji. Patronat medialny nad wydarzeniem objął nasz portal Starosądeckie.info.

Starosądeckie.info patronem medialnym biegu.

Foto: starosądeckie.info

Skip to content