Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu od 1 października 2023r.

To będzie magia i spektakularne przedstawienia, które przeniosą Was w świat niezwykłych historii. Nie może Was zabraknąć. Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i wszystkich, których chcecie zainspirować magią teatru. Bądźcie częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które pozostawi niezapomniane wspomnienia.  Wielkie święto teatru rozpoczyna się już 1 października. W Starym Sączu.

Wyjątkowość Jesiennego Festiwalu Teatralnego wynika między innymi z wykraczania poza sztywne ramy tradycyjnego teatru oraz szukania nowych środków przekazu. Oprócz możliwości obejrzenia przedstawień można również spotkać się z artystami w festiwalowej kawiarence.

To będzie już 27. edycja Festiwalu, jednak po raz trzeci na deskach starosądeckiego Sokoła.

– Po raz trzeci Jesienny Festiwal Teatralny zaprezentuje się w Starym Sączu – mówił Janusz Michalik dyrektor artystyczny Festiwalu. – Kiedy po raz pierwszy teatr zawładnął sceną Sokoła CKiS byliśmy pewni obaw, ale udało się. Dzisiaj musieliśmy odmówić wielu teatrom, które chciały tu przyjechać. Do Starego Sącza przyjadą znani i cenieni artyści. Będzie m.in. Teatr Kamienica ze sztuką, którą wyreżyserował śp. Emilian Kamiński. W tym roku w programie jest 18 tytułów, ale aż 32 przedstawienia. Warto wspomnieć o monodramie Anny Seniuk, która pierwszy raz w życiu wystąpi a takie sztuce. Będzie też Paweł Wawrzecki, który od lat rzadko bywa w Polsce, ale teraz będzie w Starym Sączu. Program jest bardzo bogaty i nie zabraknie niespodzianek.

Wszystkie spektakle odbędą się w Sali widowiskowej SOKÓŁ w Starym Sącz przy ul. St. Batorego 25.

Bilety do nabycia TUTAJ bądź w Punkcie Informacji Turystycznej (Stary Sącz, Rynek 5).

Skip to content