14 450 000 zł na budowę Domu Pomocy Społecznej

Wniosek Gminy Stary Sącz w 8. edycji rządowego programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych został zaakceptowany. 14 450 000 zł dotacji powoli rozpocząć budowę Domu Pomocy Społecznej. Obiekt będzie położony dokładnie na granicy Starego Sącza (os. Lipie) i Moszczenicy Niżnej.

To środki, które pozwolą nam zrealizować tak ważną, od lat zapowiadaną inwestycję, o którą tak wiele osób się dopytywało – podkreśla burmistrz Jacek Lelek. – DPS, który powstanie dokładnie na granicy Starego Sącza (os. Lipie) i Moszczenicy Niżnej jest już zaprojektowany i wkrótce powinien uzyskać pozwolenie na budowę. Znajdzie w nim mieszkanie 50 podopiecznych, a także umożliwi funkcjonowanie całodobowej opieki wytchnieniowej dla kilku osób. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, w której polityka społeczna, również senioralna jest bardzo ważna.

Środki pozyskane z Programu Inwestycji Strategicznych sfinansują tę inwestycję w 85%. Wkrótce gmina ogłosi przetarg na realizację tego zadania.