XXIII Dzień Papieski

Obchodom tegorocznego XXIII Dnia Papieskiego przyświeca hasło „Jan Paweł II Cywilizacja życia”. W tym roku Dzień Papieski przypada w niedzielę 15 października.

W niedzielę 15 października ks. bp Piotr Turzyński – Duszpasterz Polonii o godz 9:00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie będzie przewodniczył Mszy Św. „radiowej” (Program I Polskiego Radia). W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 9:00 ks. Dariusz Kowalczyk  – Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odprawi Eucharystię w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmisja w Polsat News). W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, o godz. 9:30 Mszę Św. będzie celebrował ks. bp Robert Chrząszcz – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej (transmisja w TVP 1 i TVP Polonia).

W niedzielny wieczór o godz. 17:30 TVP 1 wyemituje Koncert Galowy XXIII Dnia Papieskiego pt. „Cywilizacja życia”. W koncercie wystąpią m.in.: Olga Szomańska, Anna Józefina Lubieniecka, Gabi Gąsior, Krzysztof Iwaneczo, Tadeusz Seibert, Marcin Sójka, Kuba Szmajkowski, Artur Caturian, zespół Tulia, zespół absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” TYLKO TY, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych, niezamożnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Możliwe jest również wsparcie programu stypendialnego poprzez wpłaty na stronie www.e-zbiorka.pl. Zapraszamy również do założenia własnej e-puszki i internetowego kwestowania na program stypendialny.

W Dzień Papieski stypendyści odwiedzą kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić Darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji m.in.: kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie na stronach wspólnot akademickich możemy znaleźć informacje o przebiegu Dnia Papieskiego w poszczególnych miastach, a także naszej stronie internetowej www.dzielo.pl.

Skip to content