Chór z Gołkowic z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie

Cantabo Deo, chór mieszany działający przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach, przywiózł wyróżnienie z Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

To prestiżowy konkurs, a w tym roku odbyła się jego jubileuszowa XXX edycja.

Łącznie wystąpiło 135 wykonawców z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Włoch: 62 solistki, 6 solistów,  12 duetów, 5 tercetów, 6 zespołów folklorystycznych, 15 zespołów wokalno-instrumentalnych, 18 zespołów wokalnych, 11 chórów.

Jubileuszowa edycja Festiwalu odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

To jest duży konkurs, a I etap miał regionalne przesłuchania – mówi dyrygentka chóru Ilona Czarnecka – Jagieła. – Już samo zakwalifikowanie się do finału uznaliśmy za duży sukces , a udało się zdobyć również wyróżnienie. Wielogodzinne próby zaowocowały a wyróżnienie daje nam motywację do dalszej pracy.

Z naszego regionu laureatami został zespół Promyczki Dobra i zespół Kiyrpecki z Łącka.

OFICJALNA STRONA FESTIWALU

fot. Piotr Wyparło/ wyparlo.com