„Stary Sącz. Wiem, gdzie mieszkam” – etap drugi

Dzisiaj reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z gminy Stary Sącz zmierzyli się z testem wiedzy historycznej w II etapie konkursu” Stary Sącz. Wiem, gdzie mieszkam”. Konkursowi patronuje i jest jego pomysłodawcą burmistrz Jacek Lelek .

W etapie szkolny udział wzięło 777 uczniów. Awans do II etapu uzyskało 108 uczniów. Najwięcej 42 uczestników zakwalifikowało się ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Kolejno 14 uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. 11 uczniów zakwalifikowało się ze Szkoły Podstawowej w Popowicach, 8 uczniów ze szkoły w Barcicach. Po 6 ze Szkoły Podstawowej z Gołkowic oraz Szkoły Podstawowej z Gabonia. Z pozostałych szkół awansowało po 5 uczniów. Wyniki i listę uczniów, którzy zasiądą do wielkiego finału w Kinie Sokół poznamy w następną środę.

Koordynatorem konkursy jest Teresa Szewczyk dyrektor SP w Skrudzinie, a na dzisiejszy etap sali użyczyło Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu.

Skip to content