Posprzątaj z nami Małopolskę 2024!

Mieszkańcy Małopolski doskonale wiedzą jak dbać o środowisko: segregujemy śmieci, korzystamy z niskoemisyjnego transportu i ekologicznych źródeł energii, troszczymy się o przyrodę. Każda aktywność ma wymierne skutki dla ekosystemu.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji wydarzenia. Chcemy nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy.

Poprzednie edycje okazała się wielkim sukcesem: było z nami ponad 50 tys. wolontariuszy z prawie wszystkich małopolskich gmin: uczniów, pedagogów, pracowników gmin i powiatów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebraliśmy wspólnie tony odpadów, ale przede wszystkim zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone

Do udziału zapraszamy gminy, powiaty, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Na portalu Facebook działa dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy. Przygotowaliśmy również pakiet materiałów graficznych promujących akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres eko.malopolska@umwm.malopolska.pl do 29 lutego 2024 roku. Wszelkich informacji udziela Pani Małgorzata Knap, te. 12 63 03 182.

Źródło: UMWM