Ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej – “Opoka” w Starym Sączu

Utrudnienia w ruchu przy ul.Trakt Św. Kingi w Starym Sączu

W dniach 20-21 marca 2024 roku na terenie naszego miasta będą przeprowadzane ćwiczenia międzywojewódzkie pod nazwą “BESKID-24” przez siły i środki Centralnego Odwodu Operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

W związku z przeprowadzanymi działaniami, parking znajdujący się przy ul. Trakt Św. Kingi w Starym Sączu zostanie wyłączony z użytkowania w dniach 19-21 marca 2024 roku.

Jak wyjaśniają organizatorzy, ćwiczenia “BESKID-24” są niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Dzięki nim możliwe jest doskonalenie umiejętności interwencyjnych, koordynacja działań różnych służb oraz doskonalenie współpracy na poziomie międzywojewódzkim.

Organizatorem tych ćwiczeń jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie we współpracy z Komendą Wojewódzką PSP w Krakowie.

Ponadto, “BESKID-24” stanowi doskonałą okazję do wzmacniania współpracy pomiędzy różnymi jednostkami ratowniczymi na szczeblu lokalnym, regionalnym i międzywojewódzkim. Dzięki wymianie doświadczeń oraz wspólnemu działaniu, służby te mogą skuteczniej reagować na wszelkiego rodzaju sytuacje awaryjne i kryzysowe.

Skip to content