Druhowie z Przysietnicy mają bon na nowe auto

Jednostka z Przysietnicy jest na liście beneficjentów projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego “Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna”.

Regulamin konkursu zakładał, że koszt kwalifikowany jednego samochodu to 1,2 mln zł. Dofinansowanie tj. BON to 65% kosztów, czyli 780 tysięcy zł. Pozostałe 420 tys. zł to wkład samorządu. Planowane do zakupu są średnie samochody ratowniczo – gaśnicze typu GBARt z napędem 4×4 i zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów.

Dziękuję za wsparcie Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i zarządowi województwa – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Cieszymy się, że Gmina Stary Sącz wspólnie z samorządem województwa może wspierać swoje OSP. To będzie kolejny po OSP w Barcicach średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla naszej jednostki w ostatnim czasie.

Zarząd województwa podjął uchwałę w sprawie wyboru Partnerów do udziału w Projekcie pn. „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2. Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.11 Wsparcie służb ratunkowych, typ projektów A. Zabezpieczenie potrzeb służb ratowniczych. Pula środków z funduszy europejskich będących w dyspozycji samorządu województwa przeznaczona na ten projekt to ponad 42,5 miliona złotych. Kwota ta pozwoli na zakup 54 samochodów ratowniczo-gaśniczych w jednostkach OSP w Małopolsce:

Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.