NAJWIĘKSZE WYDARZENIE W EUROPIE DLA OSÓB 60+!


XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 6 wrzesnia: Święto Aktywności i Mądrości Seniorów

W Krakowie, sercu Polski, od lat odbywa się niezwykłe wydarzenie, które gromadzi seniorów z całego kraju i zagranicy. XI Międzynarodowe Senioralia, planowane na 6 września, obiecuje być kolejną niezapomnianą edycją tego festiwalu aktywności, wiedzy i integracji.

To już jedenasty raz, kiedy seniorzy z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy spotykają się na Rynku Głównym w Krakowie oraz w malowniczym Parku Jordana, by celebrować swoją mądrość, aktywność oraz integrację społeczną. W ubiegłym roku uczestniczyło ponad 5000 seniorów z ponad 100 Gmin Przyjaznych Seniorom i 10 państw, co świadczy o rosnącej popularności i znaczeniu tego wydarzenia.

Wyjątkowy charakter tegorocznych Senioraliów podkreśla bogaty program obejmujący różnorodne wykłady, bezpłatne badania i konsultacje oraz liczne atrakcje kulturalne i rozrywkowe. Uroczystą inaugurację XI Międzynarodowych Senioraliów stanowić będzie Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi największy w Polsce pochód-parada pod nazwą “Senior Ma Moc” do Parku Jordana.

W Parku Jordana seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach prowadzonych przez specjalistów z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, prawa, ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Tematyka prezentacji ma na celu nie tylko podniesienie świadomości seniorów na temat ważnych kwestii zdrowotnych czy prawnych, ale także inspirację do aktywnego i pełnego życia.

Poza częścią wykładową Senioraliów, uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, takich jak część sportowa, koncert Alexandra Martineza, największy w Polsce Pokaz Mody Stylowych Seniorów, czy też impreza integracyjna poprowadzona przez najstarszą DJ-kę w Polsce – DJ Wikę.

Wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i doświadczeń, ale także do nawiązania nowych znajomości i pogłębienia relacji międzyludzkich. XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to nie tylko święto seniorów, ale także manifestacja ich aktywności, energii oraz nieustającej chęci działania.

Jeśli chcesz doświadczyć niezapomnianych chwil pełnych wiedzy, radości i inspiracji, dołącz do nas 6 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz w Parku Jordana na XI Międzynarodowych Senioraliach!

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY dla Gmin Przyjaznych Seniorom.

Rozpoczęcie zapisów od 15.06.2024 r. 

Poniżej linki z relacjami wcześniejszych edycji Senioraliów:

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://youtu.be/HEGVIvzHrJI?si=T_eK8o7g_LVOJSpA

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=gLGIyzbfSQ8

VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=ztzTFlY-cYE

VII Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie https://youtu.be/gOXDhlLj3P0

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie  https://www.youtube.com/watch?v=eh1zGjIOrlo   

Skip to content