Dzień Dobry Festiwal – stylowa Majówka w Starym Sączu

W dniach 1-2 maja, czyli na dobre rozpoczęcie tegorocznej Majówki, w Starym Sączu odbędzie się pierwsza edycja nowej, wiosennej imprezy – Dzień Dobry Festiwal w rytmie slow n’ Vintage.

Ideą przyświecającą organizatorom festiwalu jest szeroko pojęta ekologia użytkowa. Impreza, jako pierwsza w regionie, skupia wokół siebie wystawców i klientów, którzy lubią dobry desing, modę, dodatki, biżuterię, sztukę użytkową i meble z drugiej ręki – starocie z duszą, które mogą zyskać nowe życie i służyć kolejnym pokoleniom. Na targu znajdziecie sporo ciekawych propozycji designerskich rodem z PRL-u, ale także rzeczy wytworzone metodą upcyclingu, np. piękne skórzane torby i nerki Katarzyny Tereszkiewicz, ubrania i najróżniejsze, bardzo oryginalne pomysły projektantów i twórców, powstające w małych ilościach i świetnej jakości, co pozwala potencjalnym nabywcom budować własny, unikalny styl. Spotkacie tu pasjonatów, miłośników antyków i staroci, przedstawicieli nowosądeckiej Wspólnoty Emaus – ogólnie ponad trzydziestu wystawców, głównie z południowej Polski. Kiermasz trwa od 11:00 – 20:00 na placu przy ul. Kopernika 1 (Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu).

Obok kiermaszowych stoisk  stanie strefa gastro z pyszną, bogatą ofertą kulinarną i grillem, będą też rozmaite warsztaty – od lepienia w glinie z wykorzystaniem niepotrzebnych gazet (warsztaty prowadzi talent naszego regionu, niezwykle charyzmatyczna Jagna Rumin), przez malowanie na jedwabiu, po rodzinne malowanie kolorowym piaskiem.

Organizatorzy przygotowali także spotkanie autorskie z pisarzem Antonim Krohem, które poprowadzi Maciej Szajkowski z Polskiego Radia. Spotkanie odbędzie się 1 maja o godzinie 16:00 w sali plastycznej na pierwszym piętrze Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, a tematem rozmowy będzie książka “Anioł śmierci z kilku stron”. Antonii Kroh, korzystając ze swej imponującej wiedzy etnograficznej i pasji bibliofilskiej, proponuje tu żartobliwe spojrzenie na przemijanie i śmierć, pozbawione patosu, za to pełne zrozumienia i akceptacji tego, co nieuniknione. Wstęp na spotkanie wolny.

Będzie także dużo dobrej muzyki – o 18:00 1 i 2 maja odbędą się bowiem plenerowe, swingowe wieczorki taneczne! W środę zagra świetny band retro swing Frank e la Famiglia, a w czwartek jazzowo-popowy Wonky Town. Oba zespoły wystąpią w pełnych składach (po 6-ciu muzyków) i w obu przypadkach możecie się spodziewać ogromnej pasji i niesamowitej scenicznej charyzmy. Muzycznie usłyszycie utwory nawiązujące do swingu, jazzu, popu, bossa novy, bluesa, funku i fusion – znane i lubiane standardy, ale i sporo kompozycji autorskich. Wstęp wolny. Organizator zapewnia komfortowe leżaki i podest do tańczenia!

Skip to content