Otwarcie Nowej Siedziby Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Starym Sączu

Stary Sącz, 20 maja – Długo oczekiwane marzenie stało się rzeczywistością dla pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (MZGK) w Starym Sączu, którzy wreszcie mogą cieszyć się nową, funkcjonalną siedzibą. Otwarcie nowego budynku przy ulicy Piaski 21 to przełomowy moment nie tylko dla pracowników, ale także dla całej społeczności, która od lat korzysta z ich usług.

Od 12 lat pracownicy MZGK oddają serce dla dobra miasta, dbając o jego infrastrukturę i estetykę. Jednak brak scentralizowanej siedziby stanowił wyzwanie dla efektywnej koordynacji ich działań. W 2018 roku pojawiła się nadzieja na zmianę, a dzisiaj, w dniu 20 maja, miasto świętuje otwarcie nowego budynku, który będzie nie tylko miejscem pracy, ale również centrum działalności komunalnej.

Nowa siedziba MZGK składa się z nowoczesnych biur, zaplecza socjalnego, stołówki oraz szatni dla pracowników. To miejsce, gdzie blisko 50 osób będzie miało godne i komfortowe warunki pracy, co wpłynie pozytywnie nie tylko na ich samopoczucie, ale także na efektywność wykonywanych zadań. Dodatkowo, hangar na maszyny zapewni bezpieczeństwo i odpowiednie warunki przechowywania sprzętu.

Koszt budowy, wynoszący 3 mln 245 tysięcy złotych, stanowił wyzwanie finansowe, jednak dzięki wkładowi własnemu MZGK oraz pozyskanemu kredytowi inwestycyjnemu, udało się zrealizować ten projekt. Dzisiejsze uroczyste otwarcie zgromadziło liczne grono gości, w tym panią Beatę Szydło oraz lokalne władze, samorządowców, radnych i kierowników referatu, którzy wspólnie świętują ten ważny moment dla Starego Sącza.

Skip to content