Sądeckie FolkArteKid – twórcze warsztaty dla dzieci

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyły się  artystyczne warsztaty regionalne dla dzieci w wieku 6-12 lat – Sądeckie FolkArteKid.

Organizatorem wydarzenia był Fundacja Arte Małopolska, która zaprosiła dzieci do udziału w różnorodnych aktywnościach, mających na celu rozwijanie wiedzy o kulturze i tradycjach naszego regionu.

15 czerwca br. podczas warsztatów, dzieci miały możliwość uczestniczenia w folkowo-ekologicznym warsztacie muzycznym, warsztacie malowania motywów regionalnych na bawełnianych torbach oraz w warsztacie ozdabiania koszulek motywami regionalnymi. Zajęcia odbywały się w dwóch turach i wzięło w nich udział 50 uczestników.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, wykazując duże zaangażowanie i kreatywność. Podczas warsztatów panowała miła i przyjazna atmosfera, co sprzyjało tworzeniu się pozytywnych relacji między uczestnikami. Dzieci w przystępny, zabawowy sposób poznały motywy i stroje regionalne Lachów Sądeckich, muzykę oraz ciekawostki typowe dla regionu mieszkańców zamieszkujących Kotlinę Sądecką. Ciekawość i aktywność uczestników przekonała nas o tym, że warto organizować takie zajęcia, aby kultywować tradycje naszego regionu.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Powiatu Nowosądeckiego udało się zorganizować inspirujące wydarzenie, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Zadanie zrealizowano w ramach konkursu “Kulturalne SĄDECKIE” – EDYCJA 2024” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego.

PATRONAT HONOROWY TADEUSZ ZAREMBA – STAROSTA NOWOSĄDECKI 

Źródło: Fundacja Arte Małopolska

Skip to content