„BEZPIECZNE WAKACJE 2024”

Burmistrz Starego Sącza przy współpracy z szeregiem instytucji publicznych zorganizował spotkanie profilaktyczne z uczniami VI  klas szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2024”. Spotkanie odbyło się  17 czerwca 2023 r. w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sarii w Starym Sączu przy ul. Batorego 23. Ze względu na dużą liczbę uczestników spotkanie odbyło się w dwóch odsłonach o godz. 8.30 oraz 10.30.  W sumie uczestniczyło około 250 uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz.

„Bezpieczne wakacje 2024” są kolejnym tego typu wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, realizowanym przez Burmistrza Starego Sącza przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Nowym  Sączu, Komisariatem Policji w Starym Sączu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu oraz Grupą Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Wydarzenie było zaadresowane do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Stary Sącz, a traktowało o zagrożeniach oraz związanych z nimi sposobach reagowania w różnych sytuacjach kryzysowych, z jakimi spotkać się można podczas wakacyjnego wypoczynku.

            Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wprowadzili młodzież  w zagadnienia związane z osobowością prawną osób małoletnich oraz ich odpowiedzialnością w świetle prawa a młodzi ratownicy z LO w Starym Sączu pod kierownictwem Pani Anety Mamali oraz Pani Małgorzaty Doruli  przeprowadzili zajęcia z praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Na koniec spotkania na ręce wychowawców klas VI przekazane zostały przygotowane upominki, zawierające między innymi materiały niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy, odblaski zapewniające widoczność podczas poruszania się w ruchu drogowym oraz inne gadżety związane z bezpiecznymi wakacjami 2024.

  

Skip to content