Szczęśliwego Starego Sącza!

Koncert noworoczny, czyli wiedeński repertuar, pełna sala, a na koniec “Fajerwerki” Straussa. Miejska Orkiestra Stary Sącz wprowadziła starosądeczan w Nowy Rok.

Koncert Noworoczny za nami. Po raz pierwszy Miejska Orkiestra Stary Sącz, która od kilku lat przygotowuje i wykonuje wraz z zaproszonymi gośćmi repertuar na tradycyjny koncert w Stary Sączu, zaprezentowała się w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Wiele osób skusiło się, by posłuchać orkiestry, która kontynuuje tradycję starosądeckich orkiestr dętych i wprowadziła tę tradycję w drugie stulecie działalności. Sala zapełniła się do ostatniego miejsca. Zaproszenie burmistrza Jacka Lelka i przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzej Stawiarskiego przyjęli między innymi: posłanka Barbara Bartuś, poseł Arkadiusz Mularczyk wraz z małżonką Iwoną Mularczyk przewodniczącą Rady Miasta Nowego Sącza, poseł Andrzej Gut-Mostowy, wicewojewoda Józefa Leśniak, radna wojewódzka Jadwiga Wójtowicz, wójt Gminy Rytro Jan Kotarba, komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Stanisław Laciuga, prezes Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej Rafał Skąpski, radna Powiatu Nowosądeckiego Ewa Zielińska. Nie zabrakło radnych Rady Miejskiej w Starym Sączu, komendanta Komisariatu Policji w Starym Sączu Krzysztofa Pawlaka, nadleśniczego Nadleśnictwa Stary Sącza Pawła Szczygła, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego Janusza Ryby i ks. Marcina Kokoszki ekonoma Diecezji Tarnowskiej.

Goście usłyszeli wiele standardów z repertuaru Straussów i Franciszka Lehara, a hitem okazała się “Ognista polka”. W tym utworze Straussa, jako solista grający na kowadle, wystąpił burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, który w tym dniu obchodził 50 urodziny. Nie mogło obyć się więc bez gromkiego to “Sto lat” i życzeń od muzyków i Rady Miejskiej Starego Sącza.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB i starosadeckie.info

Skip to content