Nowa droga oddana do użytku

Zakończyła się przebudowa drogi na Jachlówkę w Gaboniu – ponad 200 mb nawierzchni, przepusty, bariery, umocnienie skarp potoku kosztowały ponad 700 tys. zł.

To druga duża inwestycja drogowa-mostowa oddana do użytku w styczniu (druga to most i droga w Przysietnicy “Na Targowisko) 70% wartości inwestycji gmina pozyskała z rządowego programu wsparcia dróg lokalnych Funduszu Dróg Samorządowych.

Fundusz Dróg Samorządowych to świetna inicjatywa rządowa, która już przynosi owoce w postaci konkretnych pieniędzy na nowe drogi dla naszej gminy – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Wykorzystamy tę szansę podobnie jak w przypadku innych pieniędzy zewnętrznych pozyskanych na kanalizację, czy inwestycje w zakresie turystyki.