Jesienny Festiwal Teatralny przenosi się do Starego Sącza

Dzisiaj o 24. edycji Jesiennego Festiwalu Teatralnego poinformowali burmistrz Jacek Lelek, dyrektor CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu Wojciech Knapik, dyrektor festiwalu Janusz Michalik i prezes Stowarzyszenia Animatorów Kultury Edward Czoch.

Jesienny Festiwal Teatralny od ponad dwóch dekad wpisuje się do kalendarza imprez kulturalnych jako jedna z największych cyklicznych imprez teatralnych i znaczące wydarzenie artystyczne, nie tylko w regionie sądeckim, ale
i w całej Polsce. To bez wątpienia bardzo prestiżowy przegląd polskiej twórczości teatralnej, w różnych jej gatunkach i formach scenicznych, z udziałem wybitnych  i popularnych polskich artystów oraz renomowanych, profesjonalnych teatrów, m. in.: Narodowego, Ateneum, Dramatycznego, Kamienicy, Polonii, Capitolu, Romy, Gudejko z Warszawy, wrocławskiego Teatru Formy, zakopiańskiego Teatru Witkacego, krakowskich teatrów – Starego, im. J. Słowackiego, STU i wielu innych scen z całej Polski.

Realizowana przez lata formuła festiwalu wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom szerokiego grona widzów. Dzięki tej formule można na festiwalowej scenie zobaczyć tragedie i komedie, spektakle czysto rozrywkowe obok alternatywnych, klasykę dramatu, ale też inscenizacje dzieł autorów współczesnych. W programie imprezy pojawiają się często nowe trendy i tendencje polskiego teatru oraz dramaturgii polskiej i zagranicznej.

Organizatorzy Festiwalu – na czele których od początku trwania imprezy stoi Stowarzyszenie Animatorów Kultury – dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę i przygodę intelektualną z materią teatralną na wysokim poziomie artystycznym tym, którzy edukację teatralną dopiero rozpoczynają.

24. edycja Jesiennego Festiwalu Teatralnego – tym razem w urokliwym Starym Sączu – już za kilka miesięcy, we wrześniu. I z pewnością będzie to znowu wielkie święto teatru, spotkanie z jego komediową, ale i poważną odsłoną,
z klasyką i współczesnością. Z wielkimi gwiazdami, wspaniałymi aktorami  i twórcami spektakli oraz towarzyszącymi festiwalowi innymi nietuzinkowymi wydarzeniami artystycznymi.

– Cieszę się, że ta świetna impreza wpisana w kulturalny pejzaż Sądecczyny zawita do Starego Sącza i cieszę się, że chcą z nami współpracować osobistości tak zasłużone dla sądeckiej kultury – mówi burmistrz Jacek Lelek. – To bardzo wzbogaci naszą jesienną ofertę kulturalną przeznaczoną dla wszystkich mieszkańców Sądecczyzny.

Cała Konferencja prasowa na naszym profilu FACEBOOK

Miłośnicy teatru, stali bywalcy ale też nowi odbiorcy festiwalowych propozycji, mogą już zacząć odliczanie do rozpoczęcia Festiwalu.

Co? 24. Jesienny Festiwal Teatralny

Gdzie? w sali widowiskowej starosądeckiego Sokoła,  33-340 Stary Sącz, ul. Batorego 23

Kiedy? od 25 IX do 4 X 2020

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu  oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury (Nowy Sącz)

Dyrektor Artystyczny: Janusz Michalik

Skip to content