Turniej “Młodzież zapobiega pożarom”

Wyłoniono zwycięzców eliminacji gminnych turnieju. Najlepsi będą reprezentować Gminę Stary Sącz w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

W remizie OSP w Moszczenicy Niżnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przy współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP  w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W eliminacjach gminnych brało udział 53 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w Gminie Stary Sącz. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu pisemnego, ale z uwagi na wyrównany poziom przeprowadzono dogrywki z dodatkowymi ustnymi pytaniami.

Uczestnicy eliminacji gminnych przygotowywali się pod opieką nauczycieli z poszczególnych szkół. Do eliminacji powiatowych przeszli uczniowie z każdej grupy wiekowej, którzy otrzymali największą ilość punktów.

 1. Grupa Szkoła Podstawowa klasy I – VI:
 1. Lena Drożdż – Szkoła Podstawowa w Popowicach.
 2. Alicja Tokarczyk – Szkoła Podstawowa w Popowicach.
 3. Zuzanna Greczek – Szkoła Podstawowa Nr 1w Starym Sączu.
 4. Patryk Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach.
 5. Grupa Szkoła Podstawowa klasa VII – VII:
 1. Rafał Gruca – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy.
 2. Karolina Sopata – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączu.
 3. Wojciech Ogorzały – Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.
 4. Ewelina Pasoń – Szkoła Podstawowa w Gaboń.
 5. Grupa Szkoły Ponadpodstawowe:
 1. Aleksandra Ogorzały – II LO w Nowym Sączu.
 2. Kacper Gancarczyk – Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.
 3. Dawid Bober – LO w Starym Sączu.
 4. Adam Olszowski – Zespół Szkół Zawodowych w Starym Sączu.

Wszyscy uczestnicy OTWP otrzymali dyplomy okolicznościowe, a dla wyżej wymienionych uczestników w poszczególnych grupach wiekowych odpowiednio do zajętych miejsc nagrody ufundował burmistrz Starego Sącza: powerbank, termos turystyczny, smartband, pamięć USB, słuchawki bezprzewodowe, tablet graficzny oraz słodycze. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki

Gratulacje należą się także opiekunom. Za trud przygotowania uczniów do turnieju nauczycielom wręczono listy gratulacyjne i upominki książkowe.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki – Tematyka turnieju to spory zakres wiedzy z różnych dziedzin, dlatego nie jest to turniej łatwy. Potraktujcie tę wiedzę jako kapitał bezpieczeństwa swojego i bliskich. Zdobywcom pierwszych miejsc życzę sukcesów w eliminacjach powiatowych.

Eliminacje powiatowe zaplanowano na 3 kwietnia 2020 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sącz.

Skip to content