UWAGA! Ważne informacje w sprawie koronawirusa

Rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych. Wojewoda zarządził do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa małopolskiego. Do 25 marca zamknięte będą centra kultury i biblioteki. 

Od czwartku 12 marca nie będą w szkołach odbywały się lekcje. Od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Rozporządzenia ministrów obowiązują do środy, 25 marca. Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszymi w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci.

Nie mamy przypadku potwierdzenia przypadku koronawirusa w naszej gminie, ale musimy dmuchać na zimne – zaznacza burmistrz Jacek Lelek. – Nie popadajmy w panikę, ale pamiętajmy, że najlepiej upilnujemy się sami. Apeluję, by zgodnie z zaleceniami, osoby powracające ze stref zagrożonych koronawirusem, choćby Włoch zgłaszały się do Sanepidu. Róbmy to dla dobra swojego i swoich bliskich. Naprawdę warto stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dla dobra wspólnego. Co do szkół – to nie są ferie, ale czas, który w miarę możności powinniśmy spędzić w domu.

 Apelujemy również do osób starszych, które są w grupie podwyższonego ryzyka. Starajmy się zostać w domu, poprosić rodzinę o zrobienie zakupów. Natomiast dla osób starszych, samotnych, schorowanych, nie mogących liczyć na pomoc rodziny,czy sąsiadów Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym można zgłosić potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów. Pomoc jest oferowana mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

NUMER POMOCOWY

699 671 551

PRZYDATNE INFORMACJE NA STRONIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Komunikat wojewody małopolskiego

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

  1. zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
  2. polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Podstawy prawne:
– art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;
– art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
– art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Skip to content