Profilaktyka i rozsądek to mocna broń w walce z koronawirusem

Chroń siebie i swoich bliskich – to hasło to dobry punkt wyjścia do rozsądnych zachowań w obecnym czasie. Rzetelnym źródłem informacji na temat aktulanego stanu rzeczy jest jest strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Znajdą tam Państwo praktyki pożądanych zachowań, zasady kwarantanny i bieżące informacje.

To dla wszystkich trudny czas, ale nie jest tajemnicą, że sukces w walce z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa zależy od nas wszystkich i naszych odpowiedzialnych zachowań – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Tak więc sprawy nie tylko urzędowe na ile to możliwe załatwiajmy przez internet lub telefon, mniej pilne odkładajmy, zostańmy w domu jeśli naprawdę nie musimy wychodzić, unikajmy spotkań w większym gronie, na spacer do lasu idźmy tylko z domownikami, a w pracy i domu stosujmy się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.Jako samorząd robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Profilaktyka jest najważniejsza. Musimy pilnować się także sami.

Przypomnijmy, że w Gminie Stary Sącz obowiązuje zakaz korzystania z boisk i placów zabaw, ograniczona jest działalność Urzędu Miejskiego –  czytaj TUTAJ, przystanki i ławki są dezynfekowane, od najbliższego piątku zakaz wstępu obejmie enklawę przyrodniczą  Bobrowisko ( czatownie plus kładka), Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ograniczyło kursy – czytaj TUTAJ, do odwołania zamknięty jest punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Piaski, zawieszone są zgodnie z zarządzeniem wojewody imprezy artystyczne i rozrywkowe. Dla osób starszych, samotnych, schorowanych, nie mogących liczyć na pomoc rodziny, czy sąsiadów Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym można zgłosić potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów. Pomoc jest oferowana mieszkańcom Gminy Stary Sącz.

NUMER POMOCOWY

699 671 551

Numerem tym dysponują sołtysi i przewodniczacy osiedli, którzy najlepiej znają sytuację na swom terenie. Prosimy wszystkich o pomoc w rozpowszechnieniu tego numeru wśród osób potrzebujących lub pomocy tym osobom w kontakcie z OPS. W Stary Sączu działa też obywatelska grupa Widzialna Ręka, która oferuje pomoc w różnych sytuacjach. Grupa organizuje się wirtulanie, ale działa realnie.Ministerstwo Rodziny, Pracy, i Polityki Społecznej opracowało sposób pomocy żywnościowej dla osób pozostająych w kwarantannie. Ogniwem tych działań jest również OPS w Starym Sączu.

Skip to content