Laptopty dla starosądeckich szkół

40 laptopów zaraz po świętach trafiło do starosądeckich szkół. 80 tys. złotych na ten zakup Gmina Stary Sącz pozyskała z programu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“.

 – Staramy się reagować elastycznie na sytuację, bo oczywiste jest, że nie każdy uczeń ma sprzęt umożliwiający realizację zdalnych lekcji – zaznacza burmistrza Jacek Lelek. – Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można było pozyskać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie. Procedura była błyskawiczna złożyliśmy szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa i już po świętach sprzęt trafił do naszych szkół. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są większe. Złożyliśmy już wniosek na kolejne 40 komputerów.

Program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“ ruszył w środę 1 kwietnia Projekt umożliwiał samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

Skip to content