Centrum Aktywnego Wypoczynku – Miejska Góra

Projekt zrealizowany w 2018 r. przez Gminę Stary Sącz oraz Fundację Sądecką obejmuje budowę ponad 5 km tras biegowo – rowerowych tworząc dwie pętle: małą – prowadzącą przez górne partie kompleksu oraz dużą – otaczającą Miejską Górę od strony północnej. Na trasie znajdują się miejsca odpoczynku oraz tablice informacyjne z mapami. Do dyspozycji mamy również taras widokowy (panorama miasta). W najbliższym czasie (lato 2021) na Miejskiej Górze powstanie kolejna atrakcja ścieżka “leśne molo”. Ścieżka będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry w poziomie gruntu i wyposażona będzie w hamaki, mostki, fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz, wyniesionym 18 metrów nad poziom gruntu. Będzie miała długość 218 m. Ścieżka oprócz aspektu przyrodniczego będzie miała wątek historyczny. Na blisko 300-metrowej trasie zostanie przedstawiona cała historia Starego Sącza.

fot. Marcin Rola