Mamy cztery certyfikowane Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Certyfikację Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wprowadzono, by umożliwić miłośnikom dwóch kółek dostęp do usług na najwyższym poziomie. Chodzi o promowanie miejsc, w których rowerzyści mogą liczyć na dodatkowe ułatwienia i usługi.

W naszej gminie są jak na razie cztery miejsca, które włączyły się w budowanie wizerunku Małopolski jako destynacji turystyki rowerowej w oparciu o spójną infrastrukturę rowerową, ujednolicone standardy obsługi rowerzystów oraz bogatą ofertę atrakcji i wydarzeń dedykowanych rowerzystom.

Co nie oznacza że nie będzie ich więcej. Kto jest u nas pionierem?

Łowisko Stawki w Barcicach Dolnych

To miejsce, gdzie można odpocząć na łonie natury po trudach wyprawy rowerowej. Można połowić ryby, zjeść grillowanego, świeżego pstrąga.

Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych

To doskonały wybór dla poszukujących wytchnienia, wyciszenia i miejsca rekreacji przez cały rok. W sezonie letnim to doskonała baza wypadowa dla rowerzystów, wędkarzy, grzybiarzy a zimowym dla narciarzy i snowboardzistów. Dookoła znajdują się piękne sosnowe i mieszane lasy, przez teren ośrodka przepływa uregulowany górski potok, w pobliżu poprowadzony jest szlak turystyczny na Przehybę i Gaboń. Centrum JordaNova może przyjąć ok 250 osób. Naszym atutem jest doskonale wyposażona kuchnia serwująca smaczne, domowe posiłki wzbogacone o regionalne przysmaki.

MPR dodatkowo: wysuszenie mokrych ubrań i sprzętu; upranie ubrań; myjka ciśnieniowa lub inne wyposażenie umożliwiające umycie roweru i sprzętu; wypożyczanie rowerów; informacje o okolicznej ofercie turystycznej, atrakcjach, organizowanych wycieczkach i wydarzeniach rowerowych; bezpieczny parking samochodowy, udostępniony dla turystów rowerowych na dłuższy pobyt; serwowanie pełnowartościowych śniadań dla rowerzystów; przygotowywanie jedzenia „na wynos” ; możliwość pożyczenia grilla lub zrobienia ogniska.

JM Bike Service w Starym Sączu

Zajmują się wypożyczaniem oraz sprzedażą części i akcesoriów rowerowy jak i samych rowerów. W ofercie są również boxy dachowe, bagażniki do przewozu rowerów, przyczepki do przewozu za rowerem oraz rowery. Profesjonalny, podparty certyfikatami i szkoleniami serwis rowerowy. Sami z zamiłowania są fanami rowerowych wypraw.

Ogród Marzeń w Myślcu- Zagórzu

Bardzo sympatyczne i oryginalne miejsce, bo właścicielka Wioletta Kmiecik cały czas powiększa swoją kolekcję roślin. Jak sama podkreśla ma tam obecnie 3 tysiące drzew, krzewów i bylin. Samych liliowców ma 300 odmian. Gości zachwycają nie tylko urokliwe zakątki, ale też Muzeum Kwiatów. Ogród jest wpisany na listę Małopolskiego Szlaku Ogrodów.

MPR zapewniają przede wszystkim: 1. Bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażem w trakcie pobytu 2. Nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów 3. Aktualną informację o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych.

Skip to content