X edycja Narodowego Czytania

Już w najbliższą sobotę 4 września zapraszamy do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu na Jubileuszową X edycję Narodowego Czytania pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej odsłony będzie Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Warto przypomnieć, że akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano m.in. Potop i Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego oraz polskie nowele.

Tegorocznemu wydarzeniu w Starym Sączu towarzyszyć będzie finał i wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pn. Moja ilustracja do książki „Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie” zorganizowanym pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

Warto wspomnieć, że prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. A przede wszystkim zostaną zaprezentowane w nowej książeczce dla dzieci opisującej atrakcje turystyczne Powiatu Nowosądeckiego.

Organizatorem wydarzeń jest Powiat Nowosądecki – Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Powiatowa i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Serdecznie zapraszamy!!! Już w najbliższą sobotę 4 września 2021 r. godzina 10. 00 – Ogrody Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu ul. Mickiewicza 33

Skip to content