Gdzie kibicować biegaczom i gdzie spodziewać się drogowych utrudnień?

Przez naszą gminę poprowadzą trasy trzech biegów Festiwalu Biegowego: Koral Maratonu, Półmaratonu i Sądeckiej Dychy Newagu.

Komunikaty Festiwalu Biegowego

SOBOTA : 11.09.2021 r. w STARYM SĄCZU :

-od 10.45 do 11.22 START biegu „SĄDECKA DYCHA” spod DCP „OPOKA” na ul. Papieską i dalej do ul. Trakt św. Kingi, aż do DK nr 87, dalej do ronda im. Jana Pawła II i do mostu na rz. Poprad- trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego którym na DK nr 87 i rondzie im. J.Pawła II kieruje POLICJA.

NIEDZIELA : 12.09.2021 r. w STARYM SĄCZU :

– od godz. 08.00 do ok. 10.00 zawodnicy biegu „KORAL MARATON” będą przebiegali przez most na rz. Dunajec im. Św. Kingi i dalej już przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym na ul. Wielki Wygon do ul. Polna i Pod Ogrodami do ronda Park&Rider i w ul. J.Pawła II do ronda J.Pawła II przy DK nr 87 i DW nr 969 – ruchem drogowym kierować będzie POLICJA

od godz. 08.05 do ok. 11.30 ścieżka pieszo-rowerowa i drogi lokalne od ronda J. Pawła II w Starym Sączu do Życzanowa będą całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego.

-od godz. 8.45 do godz. 09.15 będzie START biegu „PÓŁMARATON” spod DCPOPOKA” do ul. Papieskiej, ul. Trakt Św. Kingi, ul. Bandurskiego i ul. I.Daszyńskiego dalej skręt w ul. J.Pawła do do ronda przy Park&Ride – trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego – na rondach ruchem kieruje POLICJA.

WSZYSTKIE TRASY BIEGOWE 12. FESTIWALU BIEGOWEGO 2021 BĘDĄ SUKCESYWNIE ODBLOKOWYWANE PO PRZEBIEGNIĘCIU OSTATNIEGO ZAWODNIKA.

Wszystkie biegi będą pilotowane i zamykane pilotem przez POLICJĘ.

Na końcu kolumny biegowej jadą pojazdy organizatora, karetka ratownictwa medycznego i ekipy składającej inżynierię drogową.

Wszystkie trasy biegowe są zabezpieczone przez SŁUŻBĘ PORZĄDKOWĄ ORGANIZATORA – DRUHOWIE OSP W ŻÓŁTYCH KAMIZELKACH NA CZARNYCH MUNDURACH ĆWICZEBNYCH – PROSZĘ SIĘ STOSOWAĆ DO ICH POLECEŃ,WYSTAWIONA BĘDZIE TEŻ INŻYNIERIA DROGOWA.

Organizatorzy i zawodnicy – ok. 3500 uczestników, wszystkich zawodów sportowych i rekreacyjnych 12. FESTIWALU BIEGOWEGO 2021, proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o cierpliwość i zrozumienie oraz przepraszają za utrudnienia w tym również Mieszkańców, Turystów, Kuracjuszy i Przewoźników.

Skip to content