Ważne inwestycje już po przetargach

W naszej gminie ruszą kolejne przedsięwzięcia. Tym razem niezwiązane z turystyką, czy kulturą i nie w samym Starym Sączu. Ciężar inwestycji przenosi się na sołectwa.

Wkrótce podpiszemy umowy z wykonawcami nowych przedszkoli w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy – informuje Jacek Lelek Burmistrz Starego Sącza. – W Przysietnicy roboty budowlane związane będą jak juz informowaliśmy z przebudową i nadbudową wraz ze zmianą użytkowania budynku sklepu tuż przy nowej bibliotece. To bardzo dogodne miejsce, w centrum Przysietnicy, przy drodze powiatowej i z bardzo dużym parkingiem. W Moszczenicy Niżnej będzie to nowy budynek. Koszt budowy przedszkola w Przysietnicy to prawie 1,7 mln zł, a w Moszczenicy 2,14 mln. Pieniądze na te inwestycje pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chcemy jak najszybciej ruszyć z pracami.

Po przetargu jest również budowa miasteczka ruchu drogowego (rowerowego) w Barcicach, które powstanie w obrębie przystani rowerowej. Koszt budowy miejsca, gdzie najmłodsi będą ćwiczyć jazdę i poznawać zasady bezpieczeństwa to 483 tys zł. Tutaj też gmina czeka na podpisanie umowy, a firma Bellsport już niedługo przystąpi do prac przy przebudowie boiska sportowego w Gołkowicach Górnych przy szkole podstawowej (412 tys. zł.)

Skip to content