UWAGA! Mamy ważny obowiązek, a wypełniło go zaledwie 10% właścicieli i zarządców nieruchomości w gminie.

Tymczasem do końca roku Gmina Stary Sącz musi się wykazać zebraniem informacji od 70% właścicieli i zarządców. Dlatego bardzo liczymy na Wasze wsparcie i poważne potraktowanie tematu. Wypełnienie deklaracji zajmuje kilka minut. Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca nieruchomości ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Po co takie dane? Pomogą walczyć ze smogiem i wspierać wymianę starych pieców. Obowiązek wiąże się więc z dotacjami dla mieszkańców, czy to rządowymi, czy to unijnymi, czy samorządowymi na wymianę tzw. „kopciuchów”.

Deklaracje (w podziale na budynki mieszkalne i niemieszkalne) można złożyć:
1. w formie elektronicznej – przez Internet na stronie internetowej zone.gunb.gov.pl, bezpośrednio do systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), z wykorzystaniem profilu zaufanego, podpisu elektronicznego lub e-dowodu lub
2. w formie papierowej – do Burmistrza Starego Sącza, 33-340 Stary Sącz ul. Stefana Batorego 25, za pośrednictwem którego dane zostaną przekazane do CEEB.

Formularz A budynki i lokale mieszkalne https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/

Formularz B budynki i lokale niemieszkalne https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/

Terminy składania deklaracji:

  • budynki istniejące – 12 miesięcy lub 14 dni w przypadku zmiany źródła ciepła,
  • budynki nowo powstałe – 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła.

Więcej informacji na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Załączniki:

Skip to content