Nowy radiowóz dla starosądeckich policjantów

Na drogach Sądecczyzny pojawi się niebawem nowy radiowóz marki volkswagen transporter. Dzisiaj oficjalnie przekazano go funkcjonariuszom starosądeckiego komisariatu, którzy mają pod swoją opieką mieszkańców trzech gmin: Starego Sącza, Łącka i Podegrodzia.

Zakup samochodu, który kosztował ponad 200 tysięcy złotych został sfinansowany z budżetu Policji oraz z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (ponad 70 tysięcy złotych), Gminy Stary Sącz oraz gminy Łącko i Podegrodzie. – Radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów ze Starego Sącza – mówił mł. insp. Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu. Komendant podziękował staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu , Jackowi Lelkowi Burmistrzowi Starego Sącza, wójtowi gminy Łącko Janowi Dziedzinie i wójtowi gminy Podegrodzie Stanisławowi Banachowi. – Dziękuję, że zawsze możemy liczyć na wasze wsparcie – szef sądeckiej policji. Kluczyki do auta odebrał szef starosądeckiego komisariatu – podinsp. Krzysztof Pawlak.

Nie pierwszy raz udowadniamy, że zależy nam na bezpieczeństwie – podkreślał burmistrz Jacek Lelek. – Cieszę się, że możemy wesprzeć takie działania i dziękuję radzie miejskiej za przeznaczenie pieniedzy na ten cel.