Pumptrack i skatepark już w te wakacje?

Burmistrz Jacek Lelek podpisał dzisiaj umowę z prezesem zarządu spółki Budownictwo Mosty Drogi Pawłem Nowakiem, na budowę komplesku sportowego – pumptrucku i skateparku w Starym Sączu.

Na działkach (o powierzchni nieco ponad 1 hektara) za kościołem pw. Bożego Miłosierdzia przy ul. Podegrodzkiej powstaną tory rowerowe typu „pumptrack” oraz skatepark wraz z ciągiem pieszym, obiektami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) i altana.

Inwestycja powinna być gotowa w najbliższe wakacje, o ile pogoda, szczególnie możliwa ostra zima nie storpedują robót. Koszt budowy to 1 279 200 zł. Pieniądze na tę inwestycję niemal w 100% pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – tzw. tarczy górskiej dla samorządów.

Cieszę się, że ta inwestycja wreszcie ruszy, bo wiem jak zależy na niej młodzieży i wszystkim fanom rowerów, deskorolek i pokrewnych modnych i lubianych dyscyplin. – mówi burmistrz Starego Sącza. – Wygospodarowaliśmy wreszcie miejsce, bo jego brak to była dotychczas główna przeszkoda w budowie takiego kompleksu. Być może już w najbliższe wakacje będziemy mogli zaprosić na nową fajną arenę sportową.  

To świetna wiadomość – nie ukrywa Julia Dziedzic, radna Rady Miejskiej w Starym Sączu. – Długo czekaliśmy na tę inwestycję i uważam, że każde działanie, które wyciąga dzieci i młodzież z domów na świeże powietrze jest na wagę złota. Pumptruck to dla Starego Sącza zupełna nowość, ale uważam, że się sprawdzi. Zresztą korzystać będą mogli z niego mieszkańcy z całej gminy.

Skip to content