Wirtualny spacer po muzeum

Muzeum Regionalne w Starym Sączu wzbogaciło się o nową formę przekazu treści ekspozycji muzealnych w internecie poprzez wirtualny spacer po muzeum. Muzeum można zwiedzać na wiele sposobów zawartych w zakładkach „Początek”, „Miejsce” „Ekspozycja”, „Ksiądz Józef Tischner”, „Indeks panoram”, „Szybkie zwiedzanie”.

Ta ostatnia w sposób oryginalny przedstawia panoramy wnętrz muzealnych

Wirtualny spacer po muzeum ma na celu zachęcać do przybycia do naszego muzeum i obejrzenie wystaw na żywo – podkreśla kustosz placówki Andrzej Długosz. – Dlatego pokazujemy obrazy z muzeum tylko ogólnie bez omówienia poszczególnych eksponatów .Równocześnie zwiedzanie przez Internet jest promocją naszego muzeum i Starego Sącza. Jest również okazją poznania zbiorów dla tych, którzy nigdy nie przybędą do naszego miasta z różnych powodów np. ze względu na podeszły wiek. Ta nowoczesna forma prezentacji stawia nasze muzeum w gronie największych placówek tego typu i podnosi jego prestiż.

Projekt „spaceru” i jego wykonanie jest dziełem pochodzącego ze Starego Sącza Pawła Jarzębińskiego. Zapraszamy na wirtualny spacer po muzeum pod adresem: http://www.muzeumstarysacz.wkraj.pl

Skip to content