Wraca Nocny Bieg św. Kingi. Ruszyły zapisy.

Zarząd Stowarzyszenia Aktywny Stary Sącz, czyli Sławomir Szczepaniak wraz z Julią Dziedzic spotkali się z burmistrzem Jackiem Lelek, aby ustalić ostateczne szczegóły tegorocznego Nocnego Biegu Św. Kingi. Organizatorem będzie Stowarzyszenie Aktywny Stary Sącz, a partnerem strategicznym Gmina Stary Sącz. To nic nowego, wszak gmina od początku bardzo mocno wspiera bieg finansowo i organizaycjnie.

Na starcie Nocnego Biegu św. Kingi, pod Bramą Seklerską biegacze spotkają się po raz czwarty. To właśnie z tego miejsca, znajdującego się pod murami klasztoru klarysek 7 maja 2022 roku punktualnie o godzinie 21:30 ruszą biegacze krętymi i urokliwymi uliczkami wokół starosądeckiej zabytkowej starówki.

ZAPISY NA AKTYWNYSTARYSACZ.PL

W ramach biegu możliwe jest ukończenie trzech różnych dystansów. Dystans ok 3 km – jedna pętla wokół starosądeckiej starówki; dystans ok 6 km – dwie pętle wokół starosądeckiej starówki, dystans ok 10 km – trzy pętle również uliczkami w centrum.